8 Ekim 2013 Salı

Sarhoş

Bilen bilir, bir çeşit süngerdir o. Unutması gereken çok şey, üzüldüğü kızdığı çok şey vardır hayatta. Ama onun çözümü asla içki olamamıştır. Sarhoş olmaz bi kere. Alkol işlemez beynine. Sadece yüreğine, bazen de gözlerine…

Gözlerindeki mevsim sonbahardır onun hep. Gözleri en büyük silahıdır. Bazen öyle bir bakar ki, içine işler. Düşünmemen gereken şeyler düşündürür sana, hissetmemen gereken şeyler hissettirir. Hele bir de erkeksen… Ama kötülük olduğunu bildiği halde yapar bunu. Malum, hayatta hep olmak istediği ama hiç olamadığı şeyin adıdır “kötü”. Yüreği bir kaya kadar sert, zihni okyanus gibi berrak, teni yumuşacıktır. Elleri küçüktür ve hep soğuktur. Ürkektir, gözlerinin arkasına saklanır. Gözleri deler seni. Anlamazsın bile korktuğunu. Senin korkunu şefkatiyle karşılar o. Bilir çünkü korkmanın, savunmasız ve yalnız olmanın ne demek olduğunu. Ondan büyük de olsan anne şefkati gösterir sana. Bilir çünkü şeyi… Bilir işte.

Ellerini koklar senin. Sevdiği kokular vardır. Sigara kokusunu sever elde, metal kokusuyla karışık. Herşeyi koklar zaten, öyle tanışır seninle. Sever seni, severse eğer… Mutlu eder seni, kimsenin edemeyeceği kadar.

Gece olur…
Uykusu yoktur onun. Herkes uyur, o düşünür. Gecenin karanlığını, soğuğunu ve kokusunu sever. Hem de herşeyden çok sever. Kamufle olur, kaçar herkesten. Ağlarsa o zaman ağlar bi tek. Görmezsin sen çünkü güvenini sarsmak istemez. Öyle sıradan bir kadın değildir o, timsah gözyaşları dökmez. Geceye meydan okur. Yanından geçen herkese meydan okur. Hayata meydan okur ve kendine… Yağmur’u sever üstüne yağdıkça. Ironiktir biraz evet. Yağmur’un altında kimse izlemezken dans eder o. İbadet gibi bir şeydir onun için. Mutlu olma sebebidir vücudunun her hareketi. Bedenini önemser çünkü. Zarar gelmesine katlanamaz. İzin de vermez.

Peki sarhoş olursa? O zaman eline bir şans geçmiş demektir. İyi kullanman gerekir. Sana güvenmiştir çünkü. Kendini emanet etmiştir sana. Senin ne yaptığın o emanetle, bütün geleceği belirler. Ertesi sabah uyandığında senin hakkında kesin bir karar vermiştir bile. Hata yaptıysan eğer, bir daha sana ölse de güvenmez.


Bir gün öleceğini bilir o. her ne kadar hiç yenilmeyecek gibi yaşasa da hayatı bir gün öleceğini mutlaka bilir. Hazırdır da zaten. Hiç korkmaz o. günü geldiğinde de pis işlerini başkalarına yaptırmayacak kadar onurlu bir akrep kadınıdır o. Kendini imha ederken senin gözlerinin içine bakar. Onla beraber sen de ölürsün…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder